Jakie zastosowanie mają kannabinoidy?

kannabinoidy

Kannabinoidy to nazwa każdego syntetycznego związku nierozerwalnego, jaki łączy czujniki kannabinoidowe ciała oraz mózgu. Jednym spośród najistotniejszych kannabinoidów, wzbudzających teraz duże zainteresowanie w środowisku lekarskim oraz naukowym, jest CBD, zatem kannabidiol. Natomiast pragnąc otrzymać z konopi ogromną pomoc leczniczą, poleca się wybieranie takich form, jakie mają w sobie zarówno CBD, jak również THC.

Kannabinoidy w medycynie

Dotychczasowe zdrowotne wykorzystania kannabinoidów ograniczają się do medycyny paliatywnej. Środki kannabinoidowe stosuje się w pewnych wypadkach w celu zmniejszania ubocznych efektów chemioterapii, takich jak nudności oraz wymioty, natomiast również do pobudzania apetytu lub uśmierzania bólu. Obok wartości zapewniających wykorzystanie kannabinoidów w medycynie przeciwbólowej, mają one również pewien potencjał przeciwnowotworowy. W wielu badaniach wykonanych na modelach komórkowych in vitro, natomiast również na przykładach zwierzęcych pokazano, iż kannabinoidy w niektórych wypadkach są w stanie hamować proliferację komórek rakowatych.

Kannabinoidy – jakie choroby leczą?

Kannabinoidy mają wykorzystanie w chorobie Alzheimera. Należy wiedzieć, iż wykorzystywanie w badaniach terapii kanabinolowej objawia poprawę nastawienie chorych, złagodzenie stanu zapalnego nerwów i wzmacnianie naturalnych procesów naprawczych komórek nerwowych w mózgu. Stosuje się je także lecząc stwardnienie zanikowe boczne, bowiem uważa się, iż wykorzystywanie środków produkowanych z konopi może zwolnić postęp dolegliwości, przedłużyć życie oraz zwiększyć jego komfort,

Czym szersza gama kannabinoidów, tymże lepszy rezultat leczniczy. Każdy poznany kannabinoid ma szczególne wykorzystania, zatem wykorzystywanie pełnej ich skali jest szczególnie potrzebne. Spośród nich największe wartości lecznicze ma kannabidiol (CBD), jaki został doceniony za najistotniejszy składnik konopi oraz lekarskiej marihuany, ze względu na najwięcej wykorzystań w medycynie. Poszczególne kannabinoidy wzajemnie potęgują oraz uzupełniają własne funkcjonowanie co często znane jest jako rezultat synergii.

Środki kannabinoidowe w Polsce

Produkty konopne z kannabinoidami produkuje się z roślin mających THC oraz CBD. Najczęściej, bo najlepiej i najefektywniej sprawdzają się w tej roli konopie siewne. Zastosowane w odpowiednio legalnych proporcjach zapewniają rezultat równowagi. Pozwoli to uniknąć efektu psychoaktywnego. Obie cząsteczki w połączeniu osłabiają się oraz rozwijają wachlarz działań, więc leczenie lekami kannabinoidowymi potrzebuje spektrum środków, zacząwszy od środków zawierających samo THC do mających samo CBD, natomiast również ich kombinacji we współzależności od potrzeb leczenia.

Źródła:
https://kannabinoidy.com.pl/
https://purehemp.pl/kannabinoidy/